Vracet se směrem k cíli

JÁ A MOJE VIZE

Facilitaci jsem se učil zejména na skvělých kurzech Partners for Democratic Change Slovakia a hlavně více než patnáctiletou praxí. 

Dále jsem absolvoval roční výcvik Facilitace skupinových procesů Institutu procesově orientované práce, díky němuž v současnosti procházím i diplomovaným výcvikem stejného směru. 

Mou současnou největší vášní je psychologie Carla Gustava Junga respektive procesově orientovaný přístup jednoho z jeho pokračovatelů Arnolda Mindella. Zejména jeho princip hluboké demokracie uplatňovaný ve formě tzv. worldworku.

Narodil jsem se jako Střelec, 4.prosince osudného roku 1968 v Bruntále. Bydlím v Kuřimi se ženou Janou, syny Kryštofem a Matoušem a dcerou Agátou. Vystudoval jsem obor biochemie na přírodovědecké fakultě MU, protože obor alchymie tenkrát nevypsali. Svůj profesní život jsem doposud zasvětil zejména občanskému sektoru a práci pro životní prostředí. 

V současnosti pracuji zejména pro Kancelář architekta města Brna jako specialista na participaci a facilitátor. Dlouhodobě jsem pracoval a stále ještě pracuji pro Nadaci Partnerství

Vyřádím se zejména s kytarou, klavírem nebo bubny. Ticho a energii hledám v knihách a lese. Jsem závislý na filmech Woody Allena a ulítávám když spustí Nick Cave. 

Angažuji se také ve veřejném životě. Od roku 2002 do roku 2013 jsem byl členem Strany zelených a v  letech 2002 až 2005 jsem byl členem Zastupitelstva města Brna, v letech 2006 až 2010 členem Zastupitelstva města Kuřimi

Své příjmení jsem časem začal chápat jako poslání. Vracet se ve facilitaci i psychoterapii k tomu podstatnému - k cíli.

VRACET SE SMĚREM K CÍLI.

 MOJE VIZE

Procházíme obrovskou změnou na všech úrovních našeho života. Stávající politický a ekonomický systém naráží na limity své životaschopnosti. Od základů se mění celá naše kultura, systém vzdělávání, zdravotnictví a náš vztah k tomu nejbližšímu co nás obklopuje a dává nám příležitost zde být, naší Zemi. 

Dosah této změny si ještě neumíme představit. Bude zasahovat do toho, jak chápeme svůj život, svou profesi, svou rodinu i komunitu. Bude zasahovat do toho, čemu říkáme víra nebo světový názor. Tato změna skutečně otřese základy nás samotných. 

Ve vší pokoře i odvaze chci být u toho. Chci být průvodcem těchto změn tak, jak nejlépe umím. Chci pomáhat nám všem tyto změny prožívat více vědoměji, protože to je možná to jediné, co máme skutečně ve svých rukou. 

„…ať už naše volba bude jakákoliv, je vysoce pravděpodobné, že chaos, který si sami zvolíme, bude jiný než ten, který si posléze zvolí nás. Neboť z chaosu nevzniká pouze nový homogenní řád, ale i antichaos, který může mít formu zcela nepravděpodobného jiného života“.

Mirek Vodrážka

„Na jedné straně je na mně abych cosi odhalil, cosi, co odhalit nepřísluší nikomu jinému, než právě mně, má-li moje existence nějaký smysl.“ 

Paul Ricoeur

Kontakt

MARTIN NAWRATH Terapeutická místnost a kancelář:
Sukova 2, místnost 510, Brno

Kontakt:
Havlíčkova 508/33,
Kuřim,
664 34
+420 776 133 361 martin.nawrath@gmail.com