Kuřim akčně.

25.04.2008 16:33

 

Kuřim akčně.

Nebudu zde popisovat žádný ze žhavých příběhů kuřimských policejních archivů. Chci jen upozornit na to, že se Vám znovu otevírá možnost přispět svými názory na současný rozvoj Kuřimi. Již podruhé se letos bude zpracovávat Akční plán rozvoje města Kuřimi (pro rok 2009) a může více nebo méně odpovídat tomu jak Vy sami cítíte rozvojové příležitosti či problémy života v Kuřimi. Loni proběhlo připomínkování tohoto zhruba čtyřstránkového textu formou jednoduché ankety kterou bylo možno vyplnit na kuřimských Medových dnech. I tuto možnost letos mít budete. Protože na podzim už je ale jak akční plán, tak i rozpočet v hodně rozpracované fázi, rozhodli jsme se tradiční Fórum zdravého města uspořádat již v květnu a právě na něm by měly zaznít Vaše náměty, které za příznivých okolností, v podobě podpory zastupitelstva, mohou do akčního plánu, případně i příštího rozpočtu „zapadnout“. Struktura akčního plánu odpovídá tomu strategickému, který už dva roky „visí“ na městském webu (viz www.kurim.cz/rozvoj.html).

 

Na posledním jednání zastupitelstva bylo naplňování strategického plánu pravidelně vyhodnoceno. V oblasti infrastruktury se připravují nové cyklostezky (na Veverskou Bítýšku, Lelekovice a Brno, Malhostovice i místní cyklostezka podél Blanenské). Vybudován byl přechod u Elprumu a chystá se přechod Farského -  Buďárkova. Už pomalu evergreenem, doufejme že brzy se šťastným koncem, je podchod pod vlakovým nádražím. V oblasti životního prostředí se kromě relativně pravidelného monitoringu vod výrazně postoupilo s přípravou revitalizace Srpku a jeho okolí. Významnými akcemi v oblasti vzdělání je jistě skvěle fungující nová knihovna a komplexní příprava komunitního plánu sociální péče. Nejvýznamnější akcí, která spadá do oblasti řízení města, a je zatím stále v přípravě, je nový územní plán. Ten na rozdíl od plánu strategického je dokumentem závazným a daleko pevněji určuje podobu města, byť „jen“ v tom územním slova smyslu. Jedno bez druhého ale moc fungovat nemůže. Území se bez vize mění chaoticky, vize která nespatří svůj obraz není vizí. To je ovšem proces který nespadá jen do ročního plánu. Kuřim si výrazně polepšila co do aktivity získávání dotací. Kromě (doufejme úspěšného) čekání na dotaci u zmíněného Srpku je v přípravě asi nejvýznamnější a možná i nejkontroverznější projekt zásadní přestavby plaveckého bazénu na Wellness centrum.

 

Že Vám v tom výčtu něco chybí? Chtěli byste se dozvědět víc? Chtěli byste doplnit plán na příští rok o Vaše nápady a priority? Tak přesně k tomu bude určeno Fórum zdravého města.

Využijte tedy příjemného prostředí nové kuřimské knihovny a v pondělí 19.5. v 16.30 můžeme do akce.

 

Martin Nawrath

Kontakt

MARTIN NAWRATH Terapeutická místnost a kancelář:
Sukova 2, místnost 510, Brno

Kontakt:
Havlíčkova 508/33,
Kuřim,
664 34
+420 776 133 361 martin.nawrath@gmail.com